ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nátěr dřevěných oken na historické budově v centru Českých Budějovic

Jako natěrači máme letité zkušenosti, v poslední době např. s dřevěnými trojdílnými okny na historické budově. Nový nátěr vydrží minimálně deset let, je odolný vůči povětrnostním vlivům, houbám i řasám.

Osmdesát dřevěných oken

nenatrene-00Přes osmdesát dřevěných oken od suterénu po třetí patro potřebovalo nový nátěr jako sůl. Vysoká trojdílná okna historické budovy patří bance ČSOB, a. s., kterou najdete v Českých Budějovicích na začátku Riegerovy ulice u Mariánského náměstí. Okna jsou v kancelářích, kde je spousta elektroniky, vše jsme proto pečlivě přikryli. Přes koberec jsme dali vlnitý papír, pak jsme igelitem a papírovou páskou zabalili počítače, tiskárny a další vybavení.

Okna jsme museli vysadit, byla za léta nedostatečného mytí tak zanesená a zaprášená, že jsme několik dní strávili jejich čištěním. Bíle natřená okna i rámy jsme vysáli, odmočili a odmastili. Rámy jsme zbrousili brusným papírem č. 60, 80 a 100, vše jsme oprášili a nepřesnosti vyrovnali dvousložkovým polyuretanovým tmelem. Rámy jsme znovu zbrousili, oprášili a už byl na řadě první nátěr oken.

Natěračské práce

material-hebolPro natěračské práce jsme vybrali velmi kvalitní materiál - bílý pololesklý lak z alkydových pryskyřic značky Herbol, typ Venti 3 Plus Satin ZQ. Lak je díky své elasticitě a značné tloušťce nátěrové vrstvy odolný vůči povětrnostním vlivům, řasám i houbám. První nátěr zasychal přibližně osm hodin, pak jsme vše jemně přebrousili a rámy místy vytmelili. Druhý, finální nátěr, jsme nechali schnout dva dny.

 

Výdrž minimálně deset let

natrene-02Tento nátěr dřevěných oken vydrží minimálně deset let. Všech čtyřiaosmdesát oken jsme po dvou a půl měsících předali nejen s natřenými rámy, ale také čistými skly. A nesmíme zapomenout na kanceláře. Ty jsme po odstranění igelitů i vlnitého papíru vysáli a vše jsme vrátili na své původní místo.