ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nátěr dřevěného obložení rodinného domku

Jsme nejen malíři, ale také natěrači. Natíráme vše od zábradlí, přes betonové stěny po dřevěné konstrukce. V Soběslavi jsme za pár dní natřeli venkovní dřevěné obložení rodinného domu. Slunci, dešti i mrazu teď odolá dalších pět let.

Základ čistá práce

nchach-22Zakládáme si na čisté práci, a tak jsme nejprve přikryli chodník kolem domu a všechna okna. Dřevěné obložení o rozloze 200 m2 jsme šest hodin brousili vibrační bruskou.

Ale není nad klasiku, a tak nám byl vhod i drátěný kartáč, který jsme použili na hůře dostupná místa. Pečlivě jsme vše očistili a na řadu přišla impregnace.

Impregnace

Jako impregnaci a vodou ředitelný základ v jednom jsme zvolili Rhenocoll TL 45. Tento druh základní lazury je vhodný pro všechny typy dřeva i stavební díly. Je určen k průmyslovému zpracování, má atestace dle EN 113, EN 152/1 i DIN 68800, který zaručuje zátěžovou skupinu č. 3. Základní lazuru jsme nanášeli sedm hodin, zasychá sice už za čtyři hodiny, ale pro jistotu jsme ji nechali tvrdnout celý den.

nchach-23nchach-24nchach-25

nchach-26Na vrchní nátěr jsme po dohodě se zákazníkem vybrali vodou ředitelnou slabovrstvou lazuru Rhenocryl FK 47, která je vhodná pro všechny typy dřeva i masivní stavební díly. Tento druh lazury výborně impregnuje a je určen k průmyslovému zpracování. Lazuru jsme nanesli ve dvou vrstvách, jeden nátěr trval přibližně pět hodin.

Odstín lazury

Je jen na zákazníkovi, jaký odstín vrchní lazury si vybere. Nesmí ale zapomenout zohlednil odstín dřeva a místo, kde se konstrukce/obložení nachází, zda je více ve stínu, na sluníčku apod. Nátěr vydrží pět let, ideální obnova je po třech až čtyřech letech. Ten správný čas poznáte jednoduše - lak je na omak hrubší a začíná se loupat. Dřevo je krásné, ale pravidelnou údržbu nesmíme podcenit.

nchach-27nchach-28