ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nátěr plechové střechy

nater-05Zrezivělou střechu plechové haly jsme doslova zachránili. Střechu o rozloze cca 1 340 m2 nám majitel předal prorezlou a dlouho neošetřovanou. Za měsíc a půl byla jako nová.

Kovářova kobyla chodí bosa, a tak i majitel pokrývačství zapomněl na ošetřování střechy své skladové haly. Když nás oslovil, byla už střecha ve velmi špatném stavu. Nejvíc času proto zabraly přípravné práce, které trvaly přibližně měsíc.

Střecha o ploše 1340 m2

Střechu o ploše 1 340 m2 jsme museli nejprve obrousit úhlovou bruskou, příp. vibrační bruskou, brusným kotoučem a hůře dostupná místa i drátěným kartáčem a brusným papírem. Vše jsme pečlivě zametli i oprášili a zrezivělá místa natřeli odrezovačem (kyselinou fosforečnou).

nater-01Pak už jsme mohli nanést první nátěrzákladní syntetický epoxidový email. Tato dvousložková barva je kvalitnější a oproti většině syntetických jednosložkových barev je mnohem odolnější vůči povětrnostním podmínkám. Pracujeme s elektrickým stříkacím zařízením Airless, které nám při nanášení základního nátěru ušetřilo nejen materiál, ale také čas. Přesto nám základní nátěr trval několik dnů, přece jen měla střecha přes 13 arů.

Vzhledem k tomu, že jsme pracovali v exteriéru, jsme zvolili rychleschnoucí nátěr, který zaručoval 100 % zatvrdnutí už za tři až čtyři hodiny.

Vrchní nátěr - polyuretanový email

Na vrchní nátěr jsme použili polyuretanový email, který je dvousložkový. Díky tomu velmi dobře přilne ke střeše a zaručí odolnost vůči povětrnostním vlivům. Také vrchní nátěr jsme nanesli elektrickou stříkací technikou Airless, a tak jsme ušetřili materiál, čas a dostali se do špatně přístupných míst.

nater-02nater-03nater-04

Za měsíc a půl byla plechová střecha kompletně hotová. Aby se předešlo zbytečně nákladným a náročným renovacím, měla by se plechová střecha natírat každé čtyři roky.