ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Společné prostory bytového domu

Brousili jsme, sádrovali, přikrývali, natírali, malovali, uklízeli a po devíti dnech byly společné prostory jako nové. Bytový dům v ulici Jana Čarka v Českých Budějovicích opravu společných prostor už pár let potřeboval. Nám na ni stačilo pár dní.

spbd-02Nejprve jsme vymalovali čtyřpatrové schodiště, sklepy, kolárnu a ostatní společné prostory. Před prvním nátěrem jsme vše pečlivě přikryli. Protože se tu denně pohybuje množství lidí, zvolili jsme bílou barvu zn. JUPOL EKONOMIK, která je odolná proti oděru, paropropustná a neobsahuje těžké kovy. Před druhým nátěrem jsme zasádrovali praskliny, případně je izolovali a nanesli akryl.

Po malování přišel na řadu nátěr zábradlí, elektrických rozvodných skříní, zárubní a vchodových dveří. Ještě předtím jsme starý nátěr zbrousili, vše pečlivě vyčistili a teprve potom jsme nanesli kvalitní barvu značky CHEMOLAK, typ VAGONA. Tato barva je odolná vůči oděru, korozi i vysokým teplotám.

spbd-00spbd-01

Nezapomněli jsme ani na radiátory. Jako první jsme odstranili starý uvolněný nátěr, rez, odmastili je, a pak jsme je natřeli speciální barvou určenou na teplovodní potrubí. Barva zn. ROKO, typ ROKOTOP NATUR je stálobarevná, lesklá, odolává teplu i oděru. Nejen že radiátory vypadají lépe, hlavně jsme prodloužili jejich životnost.

Své nejlepší období měl za sebou i olejový sokl na schodištích a chodbách. Ve čtyřpatrovém domě šlo o 150 m2, které jsme ošetřili pololesklou latexovou barvou zn. JUPOL LATEX SATEN. Tato barva je vysoce odolná proti oděru a omyvatelná, proto dokonale chrání stěny i schodiště. Navíc splňuje požadavky „Commission Decision 2002/739 EC“, což dokládá, že barva neobsahuje změkčovadla ani těžké kovy a má mimořádně nízký obsah těkavých látek.  

Také podlaha v sušárně doznala značného opotřebení. Bylo nutné opravit praskliny, které jsme proškrábali úhlovou bruskou, posléze jsme podlahu vysponkovali a nerovnosti zalili epoxidem. Po zaschnutí jsme podlahu ošetřili nátěrem zn. DETECHA, typ IZOBAN. Díky tomuto nátěru je podlaha 100% voděodolná, rezistentní vůči mechanickému poškození, olejům, roztokům soli i slabým kyselinám.